Intenzivní rozvoj manažera

Školení je určeno pro manažery, kteří:

 

mají být povýšení do vyšší manažerské pozice
nevědí, kde v oblasti řízení dělají chyby
cítí, že se přestali vyvíjet a chtějí to změnit
potřebují změnit postoje a výkon svých podřízených
mají potenciál vrátit investici vloženou do jejich rozvoje

 

Typ programu

Individuální školící program. Jeden manažer/jeden lektor.

 

Charakteristika

Cílem tohoto školícího programu je řešit specifické potřeby konkrétního jedince/manažera. Věnujeme maximální pozornost situaci, ve které se manažer nachází. Chceme mu zkrátit cestu při hledání vhodného řídící postupu, ochránit jej nejrůznějšími nástrahami, ukázat mu, kde dělá chyby, ukázat mu nové možnosti a nová řešení.

 

Náročnost programu

80%, v závislosti na zkušenosti manažerů

 

 
Cílová skupina

Určeno pro manažery s velkým výkonnostním potenciálem. Tento školící program, byl vytvořen pro manažery, kteří jsou na výkonnostní křižovatce. Pro ty, kteří mají být v brzké době povýšeni, a potřebují se připravit na vstup do vyšší úrovně manažerských obtíží, anebo pro ty, kteří jeví známky opotřebení, stagnace a potřebují se posunout dál. Typickým účastníkem programu je: jednatel společnosti, vedoucí pobočky, vedoucí divize, vedoucí provozu, vedoucí obchodního oddělení, vedoucí výroby,  zástupce vedoucího, vedoucí personálního oddělení, projektový manažer.

 


Cíl školení

Cílem programu je ukázat manažerům, kde a jak přicházejí o schopnost prosazovat cíle, které si stanovili. A současně s tím jim ukázat techniky, postupy a triky, kterými se mohou připravit na zvládnutí klíčových výkonnostních křižovatek. Ukážeme manažerům, jaké hry s nimi jejich podřízení hrají, a co se s tím dá dělat. Cílem je, aby manažer z tohoto programu odcházel proměněný - posílený novým know how, novým sebevědomím a energií.

 

Doporučný postup

Manažeři, kteří doposud nemají větší zkušenosti s řízením, by měli před tímto programem absolvovat školení Management I., Management II. nebo Manažerskou akademii

Navazujícím programem je Tvorba řídící strategie, který má podobu workshopu v jehož průběhu manažer rozpracovává cíle a pracovní postupy na příštích 6 měsíců.

 

Délka školení

1 den/minimum
3 až 4 dny/ideální rozsah

 

Rozum je důležitý při výběrů cílů a pracovních postupů, emoce při jejich prosazování. Kreslím, píšu, tvořím a organizuji. Ale hlavně, svou prací se bavím.

Vendula Hemzalová

copywriter a designer

Reference