Jak zvýšit pracovní výkon

 

Co je za hranicí komfortní zóny

Přicházíme-li s úkolem, který podřízeného dostává za hranici komfortní zóny, musíme počítat s jeho odporem a s pokusy o únik z tlaku na výkon. Se zvýšeným množstvím únikových pokusů se proto setkáme vždy, když přicházíme s úkoly, na které jeho vykonavatel nemůže aplikovat řešení z minula, když mu hrozí ztráta sociálního postavení nebo zisků, když má podřízený pocit, že jeho pokus o únik může být  z nějakého důvodu úspěšný.

 

Jak se lidé vyhýbají  plnění úkolů

Intuitivně nebo vědomě manipulují. Zkoušejí manažera zmást, zastrašit, odpudit od sledovaného cíle, citově vydírat, kladou podmínky, desorientují, tvoří obranné koalice. I průměrně schopný zaměstnanec dokáže efektivně použít šest až osm různých typů únikových postupů.

 

Co se s tím dá dělat

Schopnost prosazovat realizaci pracovních úkolů se dá velmi dobře rozvíjet prostřednictvím speciální školících programů. V nich se manažeři naučí předvídat rizikové situace, identifikovat různé typy použitých únikových postupů a nasazovat obranné techniky. Výsledky se dostavují velmi rychle. Zvýší se nejen výkon pracovního týmu, ale i emoční stabilita a odolnost manažerů.

 

Naučíme je to

Abychom zvýšili efektivitu práce a schopnost manažerů prosazovat stanované úkoly, připravili jsme pro ně speciální dvoudenní tréninkový program. Obsah programu:

První školící den: Výkonnostní křižovatky manažera a  Odhalování únikových postupů
Druhý školící den: Tvorba směnných položek a Technika manažerské směny

 

Cena školícího programu

Realizace dvou denního školícího programu vás přijde na 72.000 Kč bez DPH

 

A kdo by vaše manažery školil

Školitelem tohoto programu je Mgr. Hynek Choleva,
specialista na vývoj řídících a obchodních strategií

 

Není potřeba neustále znovu vymýšlet kolo, stačí správně využít známé metodiky a postupy. Úspěšné dokončení projektu ale ani dobré pracovní postupy nezaručí. Klíčoví jsou lidé. Náš rozum a naše emoce jdou totiž neoddělitelně ruku v ruce. Jako manažer jsem vybudoval a vedl týmy v menších firmách i v nadnárodních korporacích.

Ing. Vladan Kukol

specialista projektového řízení

Reference